Brilles – kā par tām rūpēties, lai paildzinātu to kalpošanu
Laikiem mainoties, briļļu primārā un galvenā funkcija joprojām ir tāda pati – uzlabot redzes kvalitāti. Tomēr vienlaikus tās ir arī kļuvušas par modes un stila elementu, ar kura palīdzību piešķirt savam koptēlam gaumīgus akcentus. Lai paildzinātu briļļu kalpošanas laiku un saglabātu tās nevainojamā stāvoklī, par tām ir pareizi un pienācīgi jārūpējas. Raksta turpinājumā noskaidro, ko ir svarīgi zināt un ņemt vērā!
Redzes korekcijas palīglīdzeklis – vērtīgs ieguldījums savas redzes labā
1. Regulāra briļļu tīrīšana
Pareiza briļļu tīrīšana soli pa solim:
- skalošana ar ūdeni: vispirms noskalo brilles ar remdenu ūdeni, atbrīvojoties no putekļiem un citiem netīrumiem, kas varētu saskrāpēt lēcas. Pieļaujama ir arī neitrālu šķidro ziepju lietošana;
- speciālu tīrīšanas līdzekļu izmantošana: brillēm paredzētie tīrīšanas līdzekļi visefektīvāk spēs tikt galā ar netīrumiem, saudzīgi no tiem atbrīvojot gan briļļu lēcas, gan briļļu ietvaru. Nevajadzētu izmantot alkoholu saturošus līdzekļus vai jebko citu, kas nav paredzēts briļļu lēcu tīrīšanai;
- mikrošķiedras lupatiņas izmantošana: pēc tīrīšanas uzmanīgi noslauki lēcas ar mikrošķiedras lupatiņu, kas neatstāj skrāpējumus un spēj efektīvi uzsūkt atlikušo mitrumu. Briļļu noslaucīšanai neizmanto papīra dvieļus, salvetes vai apģērbu. Svarīgi mikrošķiedras lupatiņu uzglabāt briļļu futlārī.
2. Pareiza briļļu uzglabāšana
Pareiza briļļu uzglabāšana ļauj izvairīties no to pāragras nolietošanas vai saplēšanas.
Briļļu uzglabāšanai izmanto cieto futlāri, kas vienlaikus pasargā ne tikai no skrāpējumiem un netīrumiem, bet arī no fiziskiem bojājumiem un triecieniem, kuru rezultātā, piemēram, saliecas rāmis. Tāpat izvairies no ekstrēmām gaisa temperatūras svārstībām – neatstāj brilles tiešos saules staros automašīnas salonā uz paneļa, jo augstas temperatūras ietekmē var tikt deformēts rāmis un sabojāts lēcu pārklājums.
3. Pareiza briļļu nēsāšana
Ikdienas paradumi arī ir no svara, jo tie pavisam noteikti ietekmē briļļu kalpošanas ilgumu. Briļļu noņemšanai un uzlikšanai izmanto abas rokas, nevis vienu, jo tā var tikt radīts nevienmērīgs spiediens uz eņģēm, rezultātā izraisot rāmja deformāciju vai pat pārlūšanu.
Vēl viens no priekšnosacījumiem ir – nenovietot briļļu lēcas pret virsmu, jo tā pastāv lielāks risks tās saskrāpēt. Atceries, ka vienmēr lēcām ir jābūt uz augšu.
4. Briļļu vizuālā izskata pārbaudīšana
Ir vērts regulāri pārbaudīt, vai brillēm nav kāds bojājums. Pievērs uzmanību skrūvēm un eņģēm, jo laika gaitā tās var kļūt vaļīgākas. Ja briļļu rāmis šķiet nestabils, vislabāk būtu vērsties optikas salonā, lai to salabotu vai nomainītu bojātās daļas. Tāpat jāpārbauda arī lēcas – ja pamani skrāpējumus, iespējams, ir pienācis laiks tās nomainīt.
Nevajadzētu pašrocīgi censties veikt briļļu labošanu, jo tā var nodarīt tikai vēl lielāku kaitējumu.
5. Brillēm nevajag kalpot par matu aksesuāru
Briļļu izmantošana matu stīpas vietā ir pilnīgi aplama rīcība, ja vien nav vēlmes saīsināt to kalpošanas laiku. Lai tā darīt šķiet ērti un pat pierasti, tā ātri vien var tikt deformēti briļļu rāmji.