Zeiss Vision Center

Zeiss Vision Center
Latvija
Zeiss Vision Center Logotype
Acs ikona

Viena stipruma jeb monofokālās briļļu lēcas

Monofokālās lēcas ir efektīvs redzes korekcijas risinājums tuvredzības vai tālredzības gadījumā. Šīs ir vispopulārākās briļļu lēcas, ko izvēlas cilvēki vecumā līdz 40 gadiem.

Viena stipruma lēcas – monofokālās lēcas ir optimāla izvēle vairāku iemeslu dēļ, jo tās var lietot cilvēki, kuriem ir vajadzīgas:

 • lasāmbrilles; 
 • brilles darbam pie datora;
 • brilles automašīnas vadīšanai;
 • brilles miopijas jeb tuvredzības koriģēšanai. 

Tuvredzība ir patoloģija, kas var attīstīties bērnībā vai pieaugušo vecumā. Sirgstot ar tuvredzību, cilvēkam ir grūtības redzēt tālumā, redze šķiet neasa un miglaina. Tas ir tāpēc, ka gaisma, kas iekļūst acī, fokusējas tīklenes priekšā, nevis uz tās. Brilles tālumam ir vislabākais veids, kā nodrošināt asu redzi.

Savukārt tālredzība jeb hipermetropija visbiežāk ir iedzimta un tas nozīmē, ka ir grūtības skaidri redzēt tuvumā – lasīt, rakstīt, šūt un veikt citas darbības. Tāpat kā tālredzības koriģēšanai, arī šajā gadījumā palīdzēt var redzes korekcijas palīglīdzeklis – brilles tuvumam. Savukārt, ja ir izteikta hipermetropija, var būt nepieciešamas brilles gan tuvredzības, gan tālredzības koriģēšanai. 

Ja redze ir pasliktinājusies vecuma dēļ, kas ir dabisks novecošanās process, kad samazinās acs lēcas elastība, var būt nepieciešama redzes korekcija. Monofokālās briļļu lēcas ir risinājums, ja ir nepieciešams koriģēt vienu no acs patoloģijām – tuvredzību vai tālredzību. 

Mūsu piedāvājumā ir kvalitatīvas monofokālās briļļu lēcas – pilnvērtīgai redzes korekcijai un komfortam ikdienā. 

Ikkatra ZEISS Single Vision jeb monofokālā – viena stipruma briļļu lēca – ir izstrādāta, koncentrējoties uz redzes kvalitāti, lēcu izskatu un nēsātāja komfortu. Neatkarīgi no tā, kāda monofokālā lēca ir nepieciešama, plašajā ZEISS Single Vision lēcu piedāvājumā ikvienam ir iespējams atrast vispiemērotāko risinājumu.

Iepazīsties ar mūsu produktiem, lai atrastu sev piemērotākās Single Vision briļļu lēcas

Mūsu acis ir ne tikai dvēseles spogulis, bet tā arī ir viena no vissvarīgākajām maņām, kas ļauj mums redzēt pasauli sev apkārt. Tieši tādēļ gadījumā, ja ir kādas redzes problēmas, tās savlaicīgi ir jādiagnosticē, lai rastu visatbilstošāko risinājumu to novēršanai vai mazināšanai. 

Mēs saprotam, ka dažādiem ikdienas uzdevumiem, ieradumiem, interesēm un budžetam ir nepieciešami dažādi risinājumi, tādēļ saviem klientiem piedāvājam pašu labāko. Standarta lēcas nodrošina pamatprasības. Taču ir iespēja iegādāties arī individuāla tipa lēcas, kas izgatavotas atbilstoši konkrētā cilvēka redzes vajadzībām, acs anatomijai un izvēlētajam briļļu ietvaram, spējot sniegt maksimālu komfortu un skaidru redzi visās situācijās. ZEISS viena stipruma jeb monofokālās briļļu lēcas ir pieejamas plašā indeksu izvēlē, tostarp standarta plastikāta, Trivex, polikarbonāta un augsta indeksa lēcās. Visas ZEISS Single Vision lēcas nodrošina 100 % aizsardzību pret ultravioletā (UV) starojuma. UV starojums var veicināt dažādu acu slimību attīstību, piemēram, tīklenes deģenerāciju, kataraktu un vēl citas. Ilgstoša uzturēšanās saulē var izraisīt radzenes apdegumu. 

Par savu acu veselību ir jārūpējas arī rudenī un ziemā, jo UV starojums ietekmē mūs visu cauru gadu.

ZEISS Single vision lēcas

ZEISS ClearView

Single vision lēcas

Lielisks risinājums, kas sniedz vairākus būtiskus ieguvumus:

 • Skaidra redze caur lielāku lēcas daļu – nodrošina vidēji 3 reizes lielāku skaidras redzes lauku salīdzinot ar ZEISS Finished Single Vision lēcām.
 • Līdz 16% plānāka un līdz 49% plakanākas briļļu lēca, tajā pašā laikā neietekmējot optisko un redzes kvalitāti.
 • Izmantota pielāgota, vienkāršota Free Form tehnoloģija katra punkta optimizācijas process, izmantojot 700 dažādus parametrus lēcas dizainā.

ZEISS ClearView lēcu tehnoloģiskie sasniegumi ļauj izveidot plānākas, plakanākas un vizuāli pievilcīgākas lēcas, samazinot lēcu izliekumu, vienlaicīgi nepazeminot redzes kvalitāti perifērajās zonās, kā tas notiek standarta FSV lēcām, kur, meklējot kompromisu starp optisko kvalitāti un estētisko izskatu, lai sasniegtu pieņemamu un vēlamu lēcas biezumu un izliekumu, tiek ietekmēta optiskā kvalitāte.

zeiss drive safe lēcas

ZEISS DriveSafe

Single vision lēcas

Viena stipruma lēcas – monofokālās lēcas ir īpaši pielāgotas autovadītājiem. Tās ir

 • optimizētas asas redzes nodrošināšanai, atrodoties pie auto stūres. Taču tajā pašā laikā šīs briļļu lēcas ir paredzētas arī ikdienas lietošanai;
 • pieejamas vairākas pielāgošanas iespējas;
 • labākas redzes nodrošināšana vāja apgaismojuma apstākļos – drošākai un komfortablākai braukšanai;
 • samazina apžilbšanu naktī no pretī braucošo automašīnu lukturiem un ielu apgaismojuma (asfalta un bruģa atspīduma samazināšana);
 • skaidras redzes nodrošināšana dažādos skatu leņķos – gan skatoties uz ceļu, gan paneli, atpakaļskata un sānu spoguļiem;
 • iespējamas arī ar ZEISS PhotoFusion X fotohromajām lēcām, lai dažās sekundēs tās kļūtu par saulesbrillēm (šīs fotohromās lēcas aizsargā pret UV starojumu, tāpēc automašīnā tās nekļūs tumšas).

Lai auto vadīšanu padarītu drošāku un ērtāku, šīs lēcas sastāv no 3 elementiem:

 1. ZEISS Luminance Design tehnoloģijā tiek ņemtas vērā acs zīlītes izmēra izmaiņas vāja apgaismojuma apstākļos;
 2. ZEISS DuraVision DriveSafe pārklājums samazina apžilbšanu līdz pat 64 %;
 3. ZEISS Drivesafe briļļu lēcu dizainā ietverta līdz pat 43 % lielāka vidējā attāluma redzes zona ātrākai fokusa maiņai, skatoties uz automašīnas salona paneli un spoguļiem. Līdz 14 % lielāka tāluma redzes zona plašākam skatam uz ceļu
 1.  
Zeiss smartlife young lēcas

ZEISS SmartLife Young

Single vision lēcas
 • Izstrādātas tieši bērniem;
 • pielāgotas atbilstoši bērnu acs anatomijai, briļļu ietvariem un dzīvesveidam;
 • skaidras redzes nodrošināšana, izmantojot lielāku lēcas daļu, salīdzinot ar briļļu lēcām, kas paredzētas pieaugušajiem;
 • paredzētas bērniem no 6 gadu līdz aptuveni 18 gadu vecumam;
 • pilna UV aizsardzība līdz 400 nm (saulesbriļļu līmenī).

Tiek ņemti vērā bērna vecumam raksturīgie parametri, un briļļu lēcu ražošanas tehnoloģijā tiek ietverta:

 • ZEISS Smart Dynamic optika – bērni un pusaudži darbu tuvumā veic mazākā attālumā (20–30cm), nekā pieaugušie, kas ir šim vecumam raksturīga iezīme. 3D telpiskais modelis, kas izmantots ZEISS Single Vision Smartlife Young lēcu dizaina izstrādē, ir pielāgots šai īpatnībai;
 • ZEISS Luminance Design tehnoloģija – bērnam augot, acs zīlītes diametrs mainās, tādēļ tiek ņemts vērā acs zīlītes diametra izmaiņas, lai sasniegtu labāko optisko rezultātu;
 • ZEISS Dynamic AgeFit tehnoloģija briļļu valkāšanas pozīcijai, kas ir specifiska bērniem, jo sejas anatomija vēl tikai veidojas.

Viena stipruma lēcas – monofokālās lēcas ir lielisks risinājums gan bērniem, gan arī pieaugušajiem – efektīvas redzes korekcijai tuvumā un tālumā. Kvalitatīvas briļļu lēcas ievērojami uzlabo dzīves kvalitāti, tāpēc izvēlies pasaulē iecienītas un pārbaudītas vērtības, ko piedāvā zīmols ZEISS.