Zeiss Vision Center

Zeiss Vision Center
Latvija
Zeiss Vision Center Logotype

ZEISS briļļu lēcas tuvredzības kontrolei

Miopija jeb tuvredzība bieži vien parādās starp 6 un 12 gadiem, kad acs ābols vēl turpina augt. Ļoti bieži miopijas pakāpe strauji palielinās, kad bērns ļoti ātri aug. Turklāt pasaulē ik gadu turpina pieaugt miopijas gadījumu skaits. Kā norāda Pasaules Veselības organizācija, līdz 2050. gadam pusei pasaules iedzīvotāju sirgs ar miopiju.
Iedzimtība un ģenētiskie faktori nav vienīgie, kas var veicināt miopijas attīstīšanos jau agrīnā vecumā. Arī pārāk ilgstoša skatīšanās viedierīču ekrānos var pasliktināt redzi. Veselā acī gaismas stari tiek fokusēti precīzi uz acs ābola aizmugurējās sieniņas, kur atrodas tīklene jeb gaismjutīgā šūnu kārta. Turpretī miopijas gadījumā gaismas stari fokusējas jau pirms tīklenes, līdz ar to attēls veidojas neskaidrs, un ir nepieciešamas brilles redzes uzlabošanai.

ZEISS MyoCare lēcas ir jauns briļļu lēcu dizains miopijas progresijas kontrolei.
ZEISS Lēcas tuvredzības kontrolei

Miopijas pazīmes

Miopijas gadījumā bērns var sūdzēties par redzes miglošanās, skatoties tālumā, acu miegšana, acu un/vai galvas sāpes. Tuvredzības gadījumā pacients var viegli saredzēt blakus un netālu esošos objektus, bet grūtības sagādā atpazīt objektus, cilvēku sejas, kas atrodas lielākā attālumā. Nereti arī acu samiegšana ir pazīme, kas liecina par tuvredzību. Ja novērojat kādas no minētajām pazīmēm, pēc iespējas ātrāk ir jādodas pie redzes speciālista un jāveic tuvredzības korekcija, jo bērniem ir iespējams apturēt miopijas progresu. Tā tiek koriģēta, izmantojot mīnuss stipruma lēcas, piemērojot bērnu brilles ar izkliedējošu gaismu. Tuvredzība visbiežāk sāk attīstīties skolas vecumā (ap 8 gadiem), taču tā progresē līdz aptuveni 18–25 gadu vecumam. Miopijai attīstoties, visbiežāk bērnam redze pasliktinās ik pēc 6 līdz 12 mēnešiem un nākas izrakstīt brilles ar lielākām mīnuss dioptrijām. 

Miopijas kontrole – kāpēc tik nozīmīga? 

Miopijas kontrole ir īpaši būtiska bērniem līdz 10 gadu vecumam, jo tieši bērnībā ir iespējams apturēt pārmērīgi strauju acs augšanu un redzes pasliktināšanos. Visoptimālāk tuvredzības progresa apturēšanas kontroli ir uzsākt līdz 12 gadiem, tādējādi tiek panākti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ieguvumi. Īstermiņā bērnam tiek nodrošināta skaidra redze, un ir retāk jāmaina brilles, savukārt ilgtermiņā – tiek samazināts potenciālo acu slimību attīstības risks.

Kā strādā ZEISS MyoCare lēcas?

To izgatavošanā tiek izmantota patentētā C.A.R.E.® tehnoloģija (Cilindriski Apļveida Refrakcijas Elementi). Bērniem augot, arī acs ābola izmērs kļūst proporcionāli lielāks. Tomēr, ja acs ābola mugurējais segments izstiepjas jau neadekvāta izmērā, salīdzinot ar acs optisko stiprumu un bērna vecumu, attīstās miopija. Tāpat pārmērīga acs ābola augšana palielina dažādu acu slimību, piemēram, tīklenes atslāņošanos, makulas deģenerāciju un kataraktas, attīstību nākotnē. 

MyoCare lēcas tuvredzības kontrolei ir efektīvs risinājums tuvredzības kontrolei, jo uz to  virsmas ir izvietoti specifiski riņķveida optiskie elementi. Šī C.A.R.E.® tehnoloģija veicina pareizu regulācijas mehānisma darbību acs aizmugurējā daļā, lai novērstu tās pārlieku strauju stiepšanos garumā un tādējādi palēninātu mazā pacienta miopijas progresiju.

ClearFocus dizains
Lēcas aizmugurējā virsma ir pielāgota tā, lai mazajam pacientam nodrošinātu skaidru un komfortablu redzi caur lēcu visos skata virzienos. Šis ClearFocus dizains arī palīdz samazināt nevēlamo neskaidras redzes signālu, kas var ierosināt tālāku acs ābola pagarināšanos
ZEISS DuraVision klājumi
Lai šāda veida briļļu lēcas bērniem kalpotu pēc iespējas ilgāk un būtu piemērotas arī aktīvākajiem ķipariem, tās ir pārklātas ar dzidrināto klājumu, kas ir izturīgs pret skrāpējumiem. Pateicoties ZEISS UV Protect tehnoloģijai, lēcas tuvredzības kontrolei nodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret acij tik kaitīgo ultravioleto (UV) starojumu, līdz ar to mazo pacientu vecāki var būt droši, ka uzturēšanās ārpus telpām atvases acīm būs droša un nekaitīga.Vēl ir svarīgi ņemt vērā, ka, bērniem augot, mainās arī redze, tādēļ reizi gadā ir ieteicams apmeklēt redzes veselības speciālistu – oftalmologu (acu ārstu) vai optometristu – arī tadā gadījumā, ja šķietami nav nekādu sūdzību. Speciālists veiks visus nepieciešamos izmeklējumus, mērījumus un vajadzības gadījumā piemēros bērnam atbilstošāko redzes korekcijas palīglīdzekli.Briļļu lēcas tuvredzības kontrolei ir efektīvs veids, kā bērniem samazināt miopijas tālāku attīstību, kas visnotaļ ietekmē ne tikai ikdienu, bet dzīves kvalitāti kopumā. Izvēlies savai atvasei pašu labāko – kvalitatīvās un pārbaudītās ZEISS briļļu lēcas!