Miopija jeb tuvredzība bieži vien parādās starp 6 un 12 gadiem, kad acs ābols vēl turpina augt. Ļoti bieži miopijas pakāpe strauji palielinās, kad bērns ļoti ātri aug. Turklāt pasaulē ik gadu turpina pieaugt miopijas gadījumu skaits. Kā norāda Pasaules Veselības organizācija, līdz 2050. gadam pusei pasaules iedzīvotāju sirgs ar miopiju.
Iedzimtība un ģenētiskie faktori nav vienīgie, kas var veicināt miopijas attīstīšanos jau agrīnā vecumā. Arī pārāk ilgstoša skatīšanās viedierīču ekrānos var pasliktināt redzi. Veselā acī gaismas stari tiek fokusēti precīzi uz acs ābola aizmugurējās sieniņas, kur atrodas tīklene jeb gaismjutīgā šūnu kārta. Turpretī miopijas gadījumā gaismas stari fokusējas jau pirms tīklenes, līdz ar to attēls veidojas neskaidrs, un ir nepieciešamas brilles redzes uzlabošanai.
Miopijas gadījumā bērns var sūdzēties par redzes miglošanās, skatoties tālumā, acu miegšana, acu un/vai galvas sāpes. Tuvredzības gadījumā pacients var viegli saredzēt blakus un netālu esošos objektus, bet grūtības sagādā atpazīt objektus, cilvēku sejas, kas atrodas lielākā attālumā. Nereti arī acu samiegšana ir pazīme, kas liecina par tuvredzību. Ja novērojat kādas no minētajām pazīmēm, pēc iespējas ātrāk ir jādodas pie redzes speciālista un jāveic tuvredzības korekcija, jo bērniem ir iespējams apturēt miopijas progresu. Tā tiek koriģēta, izmantojot mīnuss stipruma lēcas, piemērojot bērnu brilles ar izkliedējošu gaismu. Tuvredzība visbiežāk sāk attīstīties skolas vecumā (ap 8 gadiem), taču tā progresē līdz aptuveni 18–25 gadu vecumam. Miopijai attīstoties, visbiežāk bērnam redze pasliktinās ik pēc 6 līdz 12 mēnešiem un nākas izrakstīt brilles ar lielākām mīnuss dioptrijām.
Miopijas kontrole ir īpaši būtiska bērniem līdz 10 gadu vecumam, jo tieši bērnībā ir iespējams apturēt pārmērīgi strauju acs augšanu un redzes pasliktināšanos. Visoptimālāk tuvredzības progresa apturēšanas kontroli ir uzsākt līdz 12 gadiem, tādējādi tiek panākti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ieguvumi. Īstermiņā bērnam tiek nodrošināta skaidra redze, un ir retāk jāmaina brilles, savukārt ilgtermiņā – tiek samazināts potenciālo acu slimību attīstības risks.
To izgatavošanā tiek izmantota patentētā C.A.R.E.® tehnoloģija (Cilindriski Apļveida Refrakcijas Elementi). Bērniem augot, arī acs ābola izmērs kļūst proporcionāli lielāks. Tomēr, ja acs ābola mugurējais segments izstiepjas jau neadekvāta izmērā, salīdzinot ar acs optisko stiprumu un bērna vecumu, attīstās miopija. Tāpat pārmērīga acs ābola augšana palielina dažādu acu slimību, piemēram, tīklenes atslāņošanos, makulas deģenerāciju un kataraktas, attīstību nākotnē.
MyoCare lēcas tuvredzības kontrolei ir efektīvs risinājums tuvredzības kontrolei, jo uz to virsmas ir izvietoti specifiski riņķveida optiskie elementi. Šī C.A.R.E.® tehnoloģija veicina pareizu regulācijas mehānisma darbību acs aizmugurējā daļā, lai novērstu tās pārlieku strauju stiepšanos garumā un tādējādi palēninātu mazā pacienta miopijas progresiju.
ZEISS MyoCare lēcas ir izstrādātas, lai palīdzētu bērniem ar progresējošu tuvredzību, īpaši vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Tomēr katrs gadījums ir individuāls, un ir svarīgi konsultēties ar redzes speciālistu, lai noteiktu, vai šīs lēcas ir piemērotas tieši jūsu bērna vajadzībām un acu veselības stāvoklim.
Lai efektīvi kontrolētu tuvredzības progresēšanu, brilles ar ZEISS MyoCare lēcām jāvalkā pastāvīgi vai saskaņā ar redzes speciālista norādījumiem. Rezultāti var atšķirties atkarībā no bērna individuālās situācijas, taču ir jāsaprot, ka šo briļļu lēcu galvenais uzdevums ir neļaut miopijai strauji progresēt. Tātad, bērns šīs brilles lieto gan lai labi redzētu, gan lai kontrolētu tuvredzības progresēšanu. Straujākā tuvredzības progresēšana parasti sagaidāma tajā laikā, kad bērni un jaunieši strauji aug – līdz aptuveni 15 – 16 gadu vecumam, tādēļ redzes speciālists sekos līdzi dinamikai un lems par brīdi, kad šīs briļļu lēcas var turpmāk vairs nelietot. Tādēļ ir ļoti svarīgas regulāras redzes pārbaudes – MyoCare lēcu lietotājiem ne retāk kā reizi sešos mēnešos vai pēc redzes speciālista noteiktās shēmas.
ZEISS MyoCare lēcas ir drošas un paredzētas ikdienas lietošanai bērniem. Tām nav zināmu nopietnu blakusparādību. Tomēr, kā ar jebkurām jaunām brillēm, bērnam var būt nepieciešams adaptācijas periods, lai pierastu pie jaunajām lēcām. Tā kā šīm briļļu lēcām perifērijā jeb lēcas sānos ir t.s. funkcionālā zona, bērns sākotnēji var nedaudz sūdzēties par sliktāku redzēšanu sānos. Visbiežāk par šo sūdzās tie bērni, kuriem šīs nav pirmās brilles, bet iepriekš lietotas standarta monofokālās jeb viena stipruma brilles. Parasti šī sūdzība dažu dienu vai nedēļas – divu laikā izzūd. Taču ja rodas diskomforts vai citas problēmas,noteikti ir jākonsultējas ar redzes speciālistu, kurš šo korekciju ir nozīmējis.
Papildus ZEISS MyoCare lēcu lietošanai ir svarīgi veicināt veselīgus dzīvesveida paradumus. Tas ietver regulāras pauzes no darbiem tuvumā, piemēram, lasīšanas vai ekrānu skatīšanās, un pavadīt vairāk laika ārpus telpām dabīgā apgaismojumā. Tāpat ir būtiski nodrošināt pareizu uzturu, bagātu ar vitamīniem un minerālvielām, kas veicina acu veselību. Regulāras redzes pārbaudes arī palīdzēs sekot līdzi bērna acu stāvoklim un laikus veikt nepieciešamās korekcijas.
ZEISS MyoCare lēcas ne tikai palīdz kontrolēt tuvredzības progresu, bet arī nodrošina skaidru un komfortablu redzi, pateicoties to unikālajam ClearFocus dizainam. Turklāt tās ir pārklātas ar izturīgu DuraVision klājumu, kas pasargā pret vieglu lēcu saskrāpēšanu un nodrošina pilnu UV aizsardzību ar ZEISS UV Protect tehnoloģiju. Tas padara tās ideāli piemērotas aktīviem bērniem, kuri daudz laika pavada ārpus telpām.