Zeiss Vision Center

Zeiss Vision Center
Latvija
Zeiss Vision Center Logotype

Pretnoguruma lēcas – brilles jūsu acu komfortam

Pavadot ilgas stundas pie datora vai kādām citām viedierīcēm, ne reizi vien esam piedzīvojuši dažādas nepatīkamas sajūtas, piemēram, acu graušanu, asarošanu vai acu nogurumu, kas samazina koncentrēšanās spējas un sagādā diskomfortu. Brilles lasīšanai ir viens no veidiem, kā no šīs problēmas izvairīties un nenodarīt kaitējumu savai redzei.

Briļļu lēcas, kas atvieglo redzes noslodzi 

Pretnoguruma lēcas, kā jau pēc to nosaukuma noprotams, ir radītas tam, lai rūpētos par mūsu redzes veselību un mazinātu tās saspringumu. Šo briļļu pamatā ir klasiskā lēca ar konkrētajai personai atbilstošo dioptriju, savukārt tās lejasdaļā stiprums tiek samazināts cilvēkiem ar tuvredzību, bet palielināts – tiem, kam ir tālredzība. Tādā veidā ir iespējams ļoti efektīvi nodrošināt redzes slodzes samazināšanu, skatoties tuvumā, piemēram, viedtālruņa ekrānā, lasot, rakstot, strādājot ar dokumentiem vai veicot kādus citus darbus.

Brilles pret zilo gaismu ir lielisks risinājums cilvēkiem, kuri daudz laika pavada pie datora.

Pseidomiopija jeb viltus tuvredzība 

Var būt arī tādas situācijas, kad, raugoties tālumā, redze šķiet miglaina un neskaidra. Tas var radīt satraukumu cilvēkiem, kuriem nav nekādu redzes problēmu. Viens no iemesliem šādai izpausmei var būt paaugstināts stresa līmenis, pārmērīga slodze, kā arī acs ciliārā muskuļa sasprindzinājums. Vienā gadījumā šī problēma ir pārejoša, un jau pavisam drīz redze atgriežas iepriekšējā stāvoklī. Otrā gadījumā var būt jādodas pie optometrista vai acu ārsta, jālieto atbilstošas brilles vai kontaktlēcas, kā arī jāievēro samērīga redzes slodze. Tomēr, ja pseidomiopija tiek piedzīvota visai bieži, ir vērts aizdomāties par iespējām, kā sev palīdzēt. Pat tad, ja nav tuvredzības vai tālredzības, var iegādāties brilles bez dioptrijām. Arī šajā gadījumā pretnoguruma lēcas ir lielisks risinājums savas redzes veselības saglabāšanai. 

Pastāv mīts, ka šādas pretnoguruma lasāmās brilles pieradina acis pie plus dioptrijām, tomēr tas nav tiesa, ņemot vērā, ka mūsdienās lielākoties visas darbības, ko veicam, notiek tuvumā un acij nav iespēja “slinkot”. Turklāt arī redzes speciālists neizrakstīs šādu redzes korekcijas palīglīdzekli, ja tas nav nepieciešams. 

ZEISS Pretnoguruma briļļu lēcas

ZEISS briļļu lēcas, kas pielāgotas ikviena vajadzībām un dzīvesveidam

Pretnoguruma briļļu lēcas ir piemērotas dinamiskam dzīvesveidam – skaidra redze dažādos attālumos, saglabājot asu perifēro redzi.
Piemērotas cilvēkiem, kuru acis salīdzinoši ātri nogurst vai gadījumā, ja ir pāradījušās pirmās sūdzības par redzi, skatoties tuvumā. Paredzētas no 30–40 gadu vecuma
Plaša tāluma redzes zona, kas nodrošina neierobežotas acu kustības horizontālā virzienā, neizjūtot redzes miglošanos.
Saīsināts koridors t.i. pāreja no tāluma uz tuvuma zonu, papildu komfortam, skatoties visos virzienos.
Lēcu dizains ir radīts tā, lai nodrošinātu optimālu pāreju uz progresīvām briļļu lēcām brīdī, kad tas būs nepieciešams.
Pielāgojams tuvuma zonas additīvs robežās no 0,50 līdz 1,25D (lielāka additīva gadījumā paredzētas progresīvās briļļu lēcas).

ZEISS Digital lēcu izgatavošanā tiek izmantoti mūsdienīgākie tehnoloģiskie risinājumi

Rūpējamies par to, lai ikvienam tiktu nodrošinātas mūsdienīgas iespējas savas redzes veselības uzlabošanai un koriģēšanai. Mūsu risinājumi ir zinātnē un tehnoloģijās balstīti:

ZEISS Pretnoguruma lēcas
  • ZEISS SmartView tehnoloģija, kas ir optimizācija redzes komfortam visas dienas garumā.
  • ZEISS Luminance Design tehnoloģija, kas ņem vērā acs zīlītes diametra izmaiņas atkarībā no vecuma.
  • ZEISS Digital Inside tehnoloģija – tuvuma zonas optimizācija ērtākai lasīšanai, izmantojot dažādas digitālās viedierīces;
  • ZEISS Framefit tehnoloģija – iespēja pielāgot tuvuma zonas atrašanās vietu jebkuram ietvaram.
  • ZEISS Adaption Control tehnoloģija – optimizācija ātrākai pierašanai pie jaunās briļļu lēcas.
  • ZEISS face Fit tehnoloģija – briļļu lēcas pielāgotas lietotāja sejas anatomijai.
  • ZEISS Intelligence Augmented Design tehnoloģija – optimizācija lietotāja individuālajām redzes vajadzībām.

Atcerieties, ka vēl viens no stūrakmeņiem redzes veselības saglabāšanai, ir regulāra acu vingrinājumu veikšana, lai mazinātu saspringumu. Ik pēc 20 minūtēm, kas pavadītas pie viedierīču ekrāna, 20 sekundes ir jāpalūkojas tālumā, bet vēl 20 – tuvumā (savu pēdu attālumā). Tāpat ik gadu ir jāapmeklē speciālists, kurš veiks redzes pārbaudi un vajadzības gadījumā izrakstīs lasīšanas brilles vai tādas, kas piemērotas, lai pilnvērtīgi redzētu tālumā. 

Brilles lasīšanai – cenas ir ļoti dažādas, bet principā tā ir atkarīga no konkrētā lēcu veida, briļļu ietvara un vēl citiem faktoriem. 

Pretnoguruma lēcas ir efektīvs veids, kā rūpēties par savu redzes veselību. Izvēlieties kvalitatīvās un pasaulē atzītās ZEISS briļļu lēcas acu noguruma mazināšanai un vispārējās labsajūtas uzlabošanai ik dienas!